Může to být nejdůležitější test dětském životě. Většina z nich není jeho dosažení.

Nov 28, 2021 category

Tento zcela zdarma Vítejte kojenecké programu, stejně jako jeho společník domu hostující programy v Los Angeles County, chování dětské projekce, stejně jako pomoc rodičům dostat Pomáhají požadavek na jejich děti. Pokud jste očekávali, stejně jako on-line na L. A. County, jděte na WelcomeBabySupport.org aby zjistili, zda vaše zdravotnické zařízení se podílí.

Tento krátký článek je republishe se souhlasem z Kalifornie zdraví a wellness zprávy.

Arlene Martínez, Kalifornie zdraví a wellness Zpráva
30.listopadu 2020

Časné obhajuje mládeže s podporou základních vůdců, se snaží rozšířit vývojové projekce celostátní
Alionka Hernandez měl dotírající pocit, něco, co byl s ní 1-letého syna Diega v pořádku.

Tam byl jeho až příliš často úsměv, přičemž tento způsob byl tak tichý, stejně jako přesně tak, jak mluvil „mama“, stejně jako „papa“ v šesti měsících věku – stejně jako pak přestal mluvit úplně o několik měsíců později.

Doba, jakož i znovu Diego lékař zamítl obavy Hernandez‘. Nicméně v době, kdy Diego šel v jeho 20-měsíční prohlídka, Oakland dáma byla provedena slyšel, že byl v pohodě. V slzách po tomto jmenování, prosila sestru v recepci vidět jiný lékař. Sympatický sestra jí podala tašku s programy, stejně jako pamflety, včetně jednoho pro vývojové screening stejně jako postoupení program s názvem „Help Me Grow.“

Hernandez volal.

O tři měsíce později, lékaři v regionálním centru East Bay (kde Assist me rostou měl ji odkazoval) byl diagnostikován Diego s autismem. Hernandez byl v šoku, stejně jako není ani jasné, co autismus byl, nicméně ona také cítila intenzivní úlevu.

„Cítil jsem v depresi, věřit, že on by nebyl schopen to či ono,“ řekla. „Ale v průběhu času, viděl jsem, že má tak mnoho příležitostí.“

Help Me grow je program z prvních 5 sdružení Kalifornie, organizace vytvořené v pozdní 1990 s cílem řešit rozvojové potřeby dětí v klíčových prvních letech života. Zahájena v Connecticutu v roce 1997, pomáhat Me růst přišel do Kalifornie v roce 2005 jako pomoc Me růst Orange County. Je to v současné době působí ve zhruba 30 krajů. Assist me růst díla přes stát zaručit určité vývojové projekce nastat, když dítě je 9 měsíců, 18 měsíců, stejně jako 24 nebo 30 měsíců, jak doporučuje zdravotní a wellness odborníků.

Typicky, vývojové projekce jsou prováděny v ordinaci lékaře, s rodiči vyplňování standardizovaných dotazníků, že pediatr potom klientů. Dotazníky pomáhají lékaři posoudit, zda jsou děti bít společné fyzické, behaviorální, řeč, kognitivní i další milníky. Nicméně ne všichni pediatři používají formální screeningové nástroje, stejně jako mnoho dětí na podzim s prasklinami. Děti se mohou také přijít o projekcích pro celou řadu důvodů, včetně nedostatečného přístupu k zisku na zdraví a wellness péče.

Help Me grow pomáhá mezery vyplnit vývojové screeningového systému provedením projekce sám v případě potřeby, stejně jako spojovací rodiče stejně jako děti v požadavku na zdroje, stejně jako programy, které mohou nabídnout terapii, jakož i další služby. Některé děti vstoupit předčasný start programů, které nabízejí služby pro kojence i batolata se zdravotním postižením identifikovaných velmi brzy, včetně těch, kteří mají komplexní zdravotní potíže, jako je mozková obrna.

Jair Velasco Orange byl diagnostikován s autismem na 25 měsíců, a to díky telefonátu jeho maminka také do screeningového programu. Obrázek se svolením Gabriela Velasco.
garance nejnižší ceny screeningové kalifornské

Protože neexistuje žádný jednotný systém podávání zpráv u kalifornského patchwork zdraví a wellness péče programů, jakož i služby, je to náročné stát s jistotou přesně tak, jak četné děti nejsou stíněné.

Ale statistiky ukazují, že číslo je katastrofální. Podle výrobců stát– stavu kolektoru federální vlády dat, jen asi 1 z 5 Kalifornie a děti mladší než 4 obdržela všechny tři projekce v roce 2019. 21 procent screening sazba státu byla značně pod celostátním mediánem 33 procent.

Chcete vidět, jak přesně obtížné navigaci včasného zjištění, stejně jako screening proces? Tento vývojový diagram vám poskytne představu.

Bez ohledu na přesný screeningového sazby, odborníci se shodují, že desítky tisíc kalifornských děti s vývojovými zpožděními nejsou diagnostikovány až do jejich hit instituce systému. U dětí, jejichž zpoždění jsou detekovány pozdě, že důsledky mohou být celoživotní. To je od zásahů, jako je chování, fyzické stejně jako logopedie jsou často nejúčinnější, když začal během batole let.

Miliardy spojů jsou vyráběny v mozku malého dítěte, vyvolalo by interakce s okolním světem, stejně jako lidé kolem nich s dotykovým, zvuky, slova, stejně jako píseň. Ve skutečnosti výzkum ukazuje MEZIn 85, stejně jako 90 procent mozku povýšení dochází před dítě otočí 3.

„Úplně první tři roky trvat věčně,“ říká zdravotní sestra Sheila Dedrick, manažer Ventura bázi nová mateřská Resource Center, která je součástí sousedství památníku zdraví a wellness systému.

Jsou-li zpoždění zachyceny včas, služby mohou pomoci mozek dítěte provést připojení, které jsou chybí. Nicméně, jak děti s přibývajícím věkem, je to „těžší prolomit ty mozkové návyky,“ říká Heather Malé systémy ředitel první 5.

„Nejsme identifikovat děti brzy,“ řekl Dr. Marti Baum, pediatr, který je hlavním za pomoci Me růst ve vnitrozemské Říši. Jako výsledek, „oni nedostanou služby, stejně jako to znamená, že jsou již za sebou, než se začít.“

Proč screeningové sazby jsou nízké

Existuje mnoho důvodů screeningové úrovně jsou nízké: lékaři jsou přetížené, rodiče nechápou, aby děti do rodiny postrádají dopravu nebo právní stav domácnosti může dát rodiče váhají hledat péči. Některé rodiny jsou rovněž finančně připoutáni stejně jako zaměřena na základní přežití, jako je poskytnutí jídla, stejně jako úkryt pro své děti.

Rozdíly v screening ceny mezi černou, Latino stejně jako bílé děti také hrát roli. Výzkumná studie propuštěn v srpnu o American Academy of Pediatrics objevil černý dětí bylo diagnostikováno s podmínkou autistického spektra mnohem déle než tři roky poté, co rodiče vyjádřili znepokojení nad jejich rozvoji.

Výzkumná studie poznamenal, že 47 procent černých dětí s autismem také měla mentální poruchy ve srovnání s 27 procent bílých dětí, které byly testovány stejně jako diagnostikována mnohem dříve. Strukturální rasismu, předsudkům, vzdělávání, jakož i zisk pravděpodobně hrají funkce v rozdílů, výzkumná studie naznačuje.

Pro Carolina Navarro, stejně jako její syn, Eduardo Loza, vývojová screening byl zpožděn kvůli kombinaci věcí. Tam byla jazyková bariéra (hlavní jazyk Navarro je španělský), není slyšet od svého lékaře (oslovil své obavy o přesně, jak málo její batole spal předepsáním spánkové medicíny), stejně jako její dům v San Bernardino County své pouště, která je daleko od zdrojů.

Eduardo se zvyky týče jeho máma. Spal jen čtyři hodiny denně, stejně jako by se dělat věci opakovaně jako procházka kolem stolu několik hodin. Ačkoli on mluvil, než se obrátil 1 -detailing fakta o sluneční soustavě, stejně jako planety – nebylo to back-a-dále konverzace. Ve skutečnosti, Navarro si myslí, že jeho pokročilou řeč, stejně jako fotografická paměť dělal to těžší se dostat někdo naslouchat svým obavám, že něco může být špatně.

Když se Eduardo otočil 14 měsíců, Navarro začal agresivně hledají pomoc. Trvalo více než rok dostat ho vidět spánku odborníka, protože na čekací seznam, řekla. Nakonec to trvalo zapojení jejím osobním pojišťovny, spánku specialistu, regionální centra, stejně jako první 5 dostat diagnózu.

Ve věku 3, Eduardo byl diagnostikován s autismem, zájem o nedostatku stavu hyperaktivity, jakož i nízkou funkci štítné žlázy.

Po tom, Navarro byl schopen sestavit pomoc: behaviorální i logopedi, učitelé i ostatní rodiče, aby požádala o poradenství od.

„Je to celý tým,“ řekl Navarro. „Dělají velký rozdíl.“

Dnes Jair sní o tom inženýr. Obrázek se svolením Gabriela Velasco.
Push řešení

Existují náznaky, že méně dětí obdržely brzy vývojové projekcí v roce 2020 dosud, vzhledem k pandemii. Tam byly méně in-osoba návštěvy lékařů plošně.

Ale snaha získat mnohem více dětí testovala vývojové zpoždění pokračuje. Mít guvernéra, který „dostane to“ je obrovská, řekl Malý. Guvernér Gavin Newsom, který se dozvěděl, že byl dyslektik v páté třídě, dělal rané péče pro mládež, stejně jako rozšiřující pre-K vzdělávací ohniska politiky, ale pandemie zpomalil těchto plánů. Například musel řezat 159 milionů $ z plánované expanze předškolní pro 20.000 dětí.

„Celá administrativa, stejně jako kdo to byl jmenován nebyl schopen držet prst na uznání přesně, jak je důležité, aby se dlouhotrvající ekonomické zdraví a wellness v Kalifornii,“ řekl Malý.

Obtíže při rozšiřování pomoci Me růst je metoda to financováno – přes daně z tabákových výrobků, které rovněž podporuje velmi První 5. méně lidí kouří, což znamená stále ubývající zdroje.

Sarah Crow, úplně první 5 centrum pro dětské generálního ředitele politiky, řekl pomáhat Me rostou již skončil být praktičtější při využití partnerství, jakož i financování partnerů, kteří vidí hodnotu v práci.

Prvních pět chtěli vidět pomáhat Me rostou v každém kraji, i když to nemusí být proveditelné kvůli financujících omezení.

Baum, Inland Empire bázi Doktor řekl, že si přeje, že by mohla polož pomáhat Me růst leták na každém telefonního sloupu ve státě. Místo toho, organizace se snaží poslat hOrse karta s rodiči každého novorozence vytištěného s číslem, které chcete zavolat na nastavení 9, 18, stejně jako 24 nebo 30 měsíců projekce.

Pomozte mi růst, stejně jako jeho partneři jsou také pracovat na zefektivnění procesu sběru dat pro lékaře i lékařské úřady, takže mohou mnohem lépe sledovat vývojové projekce. Stejně jako rodičovské obhájci pracují v komunitách napříč Kalifornii, aby se slovo ven.

Jair je matka, Gabriela Velasco, dělá veřejnou službu oznámení videa o autismu ve španělštině. obrázek s laskavým svolením Gabriela Velasco.
Gabriela Velasco Orange je jedním z těch obhájců. Její syn, JAIR, byl diagnostikován autem za 25 měsíců, díky telefonnímu hovoru, které mi pomohla růst. V té době nikdo neobnojil obavy, které měly vážně o návycích svého syna, včetně její matky.

Teď o 12 let později, JAIR sní o inženýrství. Jako maminka stejně jako mě zdraví a wellness učitel v maminkách Orange County, Velasco se cítí požehnáni, že je schopen chodit další rodiče s tím, co může být jejich nejtemnější dny. Dokonce i její máma, která při zamítnutí Jairův autismus, dělá veřejnou službu oznámení videa o stavu ve španělštině.

“Chci, aby rodiče věděli, nikdy neposkytují, protože to bude mít vesnici,” řekl Velasco. “Můžeme to udělat dohromady.”

Zpátky v Oaklandu, Aliónka Hernandez dítě Diego je nyní 9 let, stejně jako ve čtvrtém ročníku. Miluje číst, kreslit stejně jako film jeho vlastní filmy. Mluví o karikaturách, když dostane starší, stejně jako mentor plavání lekce pro děti se zdravotním postižením – voda ho vždycky uklidnila, řekl Hernandez.

“Mám tolik, abych byl vděčný za,” řekla.

Tento krátký článek se nejprve objevil v Kalifornii Zdraví a wellness zprávu, stejně jako publikováno přímo zde v inovativní licenci společnosti Commons.

Sdílet toto:
Klikněte pro sdílení na Twitteru (otevře se v novém okně)
Klikněte pro sdílení na Facebooku (otevře se v novém okně)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *