Again Rookie Mom: Christine Koh

Jun 26, 2022 category

Christine Koh žije v oblasti Bostonu se svým manželem a šestiletou dcerou a v březnu 2011 očekává druhou dceru. Je to zotavující se akademická, návrhářka, Relay Runner stejně jako dobrý přítel. Tweety o tom všechno na @bostonmamas.

Zeptal jsem se jí několik otázek o jejích zkušenostech a očekáváních jako opětovného nováčka. Definujeme rookie zrozeného znovu jako rodiče, jehož nejmladší dítě je školní věk.

Řekněte nám, jaké jsou 3 věci, které jste nadšeni, když se pokusíte, aby se to nepodařilo narodit Laurel.

Tři špičkové věci, o kterých jsem nadšený pokusem, byly ve skutečnosti, když se Laurel narodil, ale nevyužil jsem je. Ruce dolů, první je (úspěšná) krmení láhve – nejen proto, aby mi dal trochu svobody, ale Jon a Laurel si mohou potěšit krmení dítěte. Byl jsem žalostně líný ohledně představení láhve Laurel – nedostali jsme se k ní, dokud jí nebylo 3 měsíce a do té doby byla jako: „Ne, ne, mami, to se tak neděje.“ Stále nejsem divoký ohledně čerpání, ale doufejme, že tentokrát kolem mého tekutého zlata se skutečně zvykne, nejen po odmítnutých pokusech vyhodí dřez! Je to tak zábavné … Laurel říkal: „Mami, nebuď líný tentokrát o láhvi, protože chci krmit svou sestřičku!“

Druhou věcí, kterou jsem nadšený, vyzkouším, jsou třídy mámy/dětské jógy. V posledních několika letech jsem byl velmi oddaný józe a chci to udržet po narození dítěte – prostě je to tak dobré natáhnout všechno ven a jsem zvědavý, jak by se rozhodl pro dítě. Přemýšlel jsem o vyzkoušení tříd s Laurel, ale nikdy jsem se k tomu nedostal.

A třetí věc, kterou chci vyzkoušet, je běžet s běžeckým kočárkem. Jak Heather dobře ví, začal jsem běžet asi před rokem a půl a jedna z mých mimořádných zážitků z roku 2010 se účastnila 200 mil relé s Eat. Blog. Běh. tým. Tým plánuje přeskupení v roce 2011 a doufám, že se mohu připravit včas pomocí běžeckého kočárku. Jedna z mých přítelkyň mě hází miminko a já jsem požádal o recyklovanou/z druhé ruky (i když také vítám čerstvé plenky, vzhledem k tomu, že je nepochybně potřebujeme spoustu!) – držím prsty, které někdo má, že někdo má, že má někdo běžecký kočárek, který už nechtějí!

Máte nějaké nové obavy nebo obavy?

Vlastně jsem se ocitl pozoruhodně zen o tomto těhotenství a nadcházejícím doručení. Chci říct, ano, samozřejmě, naše životy se hodně změní a existují některé logistické obavy (například se opravdu musím podívat na nějakou pomoc s péčí O tom všem – oba v mé nadcházející roli jako matky dvou a profesionálně. Myslím, že to pomáhá, že můj profesní život odpovídá mnohem lépe s mou rolí maminky než tomu, když jsem pracoval na svém postdoktorandském společenství, když jsem těhotný s Laurel. Tehdy jsem byl obklopen muži na Harvardu a MIT a byl velmi jasný pocit, že (profesionální) hodiny tikaly a že jsem se šrouboval tím, že jsem se rozhodl stát se maminkou. Bylo to opravdu depresivní.

Jaký bude váš první výlet? Chcete se k nám připojit k naší výzvě RM?

Dobře, to bude znít naprosto šíleně, ale když si myslím, že „výlet“ myslím, a když si myslím, že Trip, myslím na mámu 2.0 v dubnu! Část mě se cítí, jako by to nebylo tak velkého cestování s 4-týdenním věkem a samozřejmě mi všichni ostatní říkají, že jsem naprosto blázen. Myslím, že jsem minulý rok natolik miloval konferenci a lidi, že mi bolí mé srdce přemýšlet o tom, že letos chybí akce. Myslím, že si musím stále připomínat, že by to nebyla stejná zkušenost s gigantickými netěsnými prsy a novorozencem v závěsu!

Pokud jde o mnohem místní rozsah, myslím si, že vaše výzva Mommaes Challenge je úžasná; Úplně souhlasím s tím, že to pomáhá mít výlety – když Laurel byl dítě, cítil jsem, že se musím dostat ven alespoň jednou denně, i když to byla procházka po okolí nebo odhlášení do domu mého rodiče. Vždycky jsem se cítil trochu vypuštěn ve dnech, kdy jsem nešel ven, a doslova jsem si nemohl vzpomenout na jednu věc, kterou jsem udělal celý den!

Přesněji řečeno, vzhledem k tomu, že miluji kulturu kavárny a všechny věci Crafty, váš týden 1 (předstírá, že jste v Evropě) a 4. týden (navštivte obchod s textilem), se mnou absolutně mluví! Měl jsem velké štěstí, když se Laurel narodil v tom, že mnoho mých místních přítelkyň mělo děti současně a nedošlo k nedostatku her. A je pravda, že jsem také nikdy nešel do maminek, protože koncept se cítil příliš tvrdý a trochu vyčerpávající-jako v: „Ugh, co když je to klika? Co když se s nikým nepřipojím? “ Několik věcí se však stalo s ohledem na to, že pak … Nejprve jsem se dozvěděl, že bez ohledu na to, jak odlišná, máma je maminka – všichni se neshodneme na tom, jak rodiče, ale všichni máme společný jazyk. A za druhé, slyšel jsem o mámě úžasné věciSkupiny na místech, jako je rodičovství ISIS. (Zveřejnění: Věděl jsem o nich zpět, když Laurel je dítě, ale jen tam nakupoval … teď pro ně dělám nějakou poradní práci a skutečně mám hluboký obdiv k vzdělávacím a sociálním zdrojům, které poskytují pro rodiče.) Je tu méně než míle Z mého domova – jen si pomyslete, mohl jsem běžet s dítětem v běžeckém kočárku a setkat se s některými novými maminkami ve třídě mámy/dětské jógy!

Máte nějaké dotazy pro naše čtenáře?

Vlastně bych rád slyšel od vašich čtenářů o jejich oblíbených látkových plenkách. Jon a já látku plenky vavřínu asi 6 měsíců (používali jsme hadřík, když jsme doma a jednorázovatelní, když jsme venku a asi “„ tentokrát se pokusíme udělat něco podobného), ale my jsme používali staromódní plenky (kryt, podšívka , a obdélníková trojnásobná plenka) a služba (děkuji vám!) A pravděpodobně bychom šli mnohem déle, kdybychom měli moderní látkové plenky, které byly lépe postaveny a mohly by být prány doma. Staromódní byli tak chaotičtí a stali se nemožným sestavit, když Laurel dostal Squirmier. Tato technologie tolik pokročila a rád bych slyšel o oblíbených značkách a stylech.

++++
Christine Koh dokončila Ph.D. a postdoktorandské stipendium v ​​hudbě a vědě o mozku, než zavěsila své akademické Spurs, aby se stala spisovatelkou, editorem, designérem a kreativním konzultantem. Je zakladatelkou a redaktorkou Boston Mamas, návrhářka za Chic Peacock, píše osobní blog v pop Displaedse, Pens The Column Minimalist Mama a hostí diskutovací video show. Style s Christine Koh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *