Udržování velkého trávicího zdraví a wellness

Aug 22, 2022 Uncategorized

sdílení je péče!

Podíl

tweet

Podíl

Většina z nás tam byla – úzkost nebo stres a úzkostné údery, váš mozek posílá do vašeho střeva tísňový signál a další věc, o které chápete, že máte žaludek. Příležitostná „střevní reakce“ je jedna věc, ale nedávný průzkum naznačoval, že 74 procent americké populace online s problémy s trávením a wellness problémy, jako je nepravidelnost, plyn a nadýmání. I když tyto příznaky lze vysledovat zpět k řadě příčin, úzkost také ovlivňuje zdraví a wellness vnitřního ekosystému střeva – nazývané mikrobiom – a také mnoho lidí neuznává, že asi 80 procent imunitního systému žije také ve střevech.

Toto spojení mozku-gut naznačuje, že udržování trávicího systému ve velkém stavu je zásadní pro váš pocit pohody. Je tedy zásadní zachovat velké trávicí zdraví, vzhledem k tomu, že zdraví a wellness vašeho trávicího traktu mohou mít hluboký dopad na to, jak se každý den cítíte.

Váš trávicí systém má velký úkol – rozkládá se potraviny, které jíte při nákupu, aby se živině a energii nabízenou tělu, a také je odpovědná za řízení nežádoucího promarnění z těla. Kromě toho je váš trávicí trakt klíčovým hráčem imunity – buňky lemující váš trávicí trakt pomáhají zajistit vaše tělo proti bakteriálnímu i virovému útočníkům, které by vás mohly onemocnit.

Mezi příznaky nezdravého střeva – nejtypičtější indikace spojené se špatným trávicím zdravím a wellness patří plyn, nadýmání, pálení žáhy/kyseliny, průjem a zácpa. Na přes přepážku mohou léky pomoci snížit některé tyto příznaky, přestože jakýkoli typ z nich skončil každodenním výskytem nebo přerušil vaši rutinu, je zásadní hledat radu u svého lékaře, abyste se ujistili . Pokud je vaše nepohodlí spojeno s vaším dietním plánem a životním stylem, je čas přemýšlet o přijetí zdravějších stravovacích rutin a integraci cvičení do vaší každodenní rutiny. A také si nepamatuje vhodné tekutiny, které jsou životně zásadní při zachování pravidelnosti.

Související mohou maminky využít keto zónu k zbavení celulitidy?

Udržování rovnováhy střev – potraviny, které jíte, a také metoda, kterou váš život online, ovlivňují zdraví i wellness vašeho trávicího systému. Dietní plán, který zahrnuje spoustu vlákniny z pulzujícího ovoce a zeleniny, jakož i celá zrna, vhodná hydratace a rutinní cvičení, jsou zásadními faktory. Udělejte si také čas na to, abyste se potěšili jídlem – budete mnohem uvolněnější a také méně pravděpodobné, že se přejídáte. Mikrobiom ve vašem střevě je tvořen mnoha kmeny výhodných bakterií, které podporují zdraví střev. Tyto „dobré“ bakterie můžete zavést do svého systému do svého systému tím, že budete jíst konkrétní fermentovaná jídla, jako je jogurt, kefir, okurky, jakož i zelí, miso pasta i olivy, nebo můžete užívat probiotické doplňky nebo přírodní trávení Doplňky stravy.

Pravidelné cvičení podporuje trávicí zdraví a wellness v několika metodách – protože vaše svaly se stahují i ​​dech během aktivity, stimulují se také přirozené kontrakce vašich střevních svalů, což pomáhá vstoupit na jídlo s vaším systémem. Cvičení je rovněž široce známý reduktor úzkosti, takže může pomoci minimalizovat trávicí rozrušení, ke kterým může dojít v akci na nepříznivé emoce.

Poslech vašeho střeva přijalo nové naznačování a také nikdy není tak brzy nebo pozdě, aby se snažilo získat vaše trávicí zdraví a wellness zpět na trať tím, že žije zdravý aktivní životní styl.

Odkaz na tento příspěvek: udržování velkého trávicího zdraví

0/5

(0 recenzí)

Sdílení se stará!

Podíltweet

Podíl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *